Loading…

Ish zv/kryeministri kundër masave të reja: Mos e bankrotoni shtetin

  • 05/04/2021 | 11:59

Ish zv/kryeministri kundër masave të reja: Mos e bankrotoni shtetin

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri është deklaruar kundër masave të reja antiCovid.


Tahiri përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për masa që mbrojnë pushtetin e politikanët, por ka nevojë për masa që e ruajnë qytetarin dhe ekonominë e vendit.

“Çdo vendim që nuk konsultohet me komunat, me odat ekonomike dhe akterët tjerë e kthen Kosovën prapa”. ka kërkuar ai.

“Shëndeti i qytetarëve ruhet duke respektuar masat me përpikëri të IKSHP-së dhe me inspektim rigoroz. Mos e bankrotoni shtetin!”, ka apeluar Tahiri.

Ditë më parë, Bordi i Asociacionit të Komunave të Kosovës ka bërë të ditur se takimin e mbajtur me ministrin, Arben Vitia në lidhje me gjendjen me pandeminë COVID-19, ka vlerësuar se është e rëndësishme që masat kundër përhapjes të këtij virusi të vazhdojnë të zbatohen.

Nga ky bord është thënë se nuk i përkrahin masat e reja që sjellin kufizime më të ashpra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë