Loading…

Ish zyrtarët e FIFA-së Blatter dhe Platini, akuzohen për mashtrim

  • 02/11/2021 | 17:15

Ish zyrtarët e FIFA-së Blatter dhe Platini, akuzohen për mashtrim

Ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter dhe ish-homologu i tij i UEFA-s, Michel Platini, janë nën akuza për mashtrim, shkruan Gazeta Metro.


Që të dy do të përballen me një process gjygjësor në Zvicër brenda pak muajsh shkruajnë mediat e huaja.

Në janar 2011, Platini i shkroi FIFA-s duke kërkuar që t’i paguhet paga shtesë e prapambetur për punën si këshilltar presidencial në mandatin e parë të Blatterit nga viti 1998 deri në 2002. Blatter autorizoi FIFA-n që të bëjë pagesën brenda javësh dhe se kjo pagesë dyshohet se dëmtoi asetet e FIFA-së. / gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë