Loading…

‘Ishalla nuk i çel ma sytë në mëngjes’ mallkimi ndaj vajzës së gjashtë të familjes nga Gjakova

  • 09/12/2021 | 20:03

‘Ishalla nuk i çel ma sytë në mëngjes’ mallkimi ndaj vajzës së gjashtë të familjes nga Gjakova

“Ishalla nuk i çel ma sytë në mëngjes”, ky është mallkimi që i kishin bërë Mandalenës, vajzës së gjashtë të një familje nga Gjakova. Ky mallkim iu bë veç pse nuk kishte lindur djalë.


“Kur kam lindë unë, një grua e fshatit, ka thënë, ishalla nuk i çelë sytë në mëngjes”, shprehet ajo.

Ajo thotë se kur e ka kuptuar është ndier shumë keq për këto fjalë.

Mandalena thotë se prindërit e saj asnjëherë nuk janë ndikuar nga këto fjalë dhe se tani pjesë të familjes e kanë edhe një djalë.

KËTU mund ta shihni intervistën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë