Loading…
Ishin bashkëlojtarë 21 vite më parë me babain e tij, Buffon ndan moment emocionues në fushë me birin e Lilian Thuram
  • 20/08/2018 | 08:37

Ishin bashkëlojtarë 21 vite më parë me babain e tij, Buffon ndan moment emocionues në fushë me birin e Lilian Thuram

Gianluigi Buffon dhe Lilian Thuram ishin që të dy bashkëlojarë në Juventus dhe Parma, mirëpo tani 21 vite më vonë portieri ka luajtur në fushën e njejtë me birin e francezit, transmeton gazetametro.net


Pas ndeshjës se Paris Saint-Germain në Ligën 1, Buffon dhe Marcus Thuram kanë ndarë një moment shumë emocionues së bashku.

Buffon ka një karrierë të jashtëzakonshme edhe pse kurrë nuk e ka fituar Ligën e Kampionëve, ai ka fituar Kampionatin Botëror dhe shumë tituj me Juventusin, ekipin që ai ka luajtur më së shumti gjatë karrierës së tij.

Transferimi i tij për në PSG kishte sjellur kritika të shumëta, por ai ka bërë disa pritje të mrekullueshme në disa nga ndeshjët hapëse të sezonit. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë