Loading…

‘Ishte talent i dalluar’: Bekim Haxhiu reagon për vdekjen e futbollistit të Trepçës’89

  • 03/12/2022 | 17:00

‘Ishte talent i dalluar’: Bekim Haxhiu reagon për vdekjen e futbollistit të Trepçës’89

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, përmes një postimi në Facebook ka reaguar pas vdekjes së futbollistit junior të Trepçës’89, Erion Kajtazi, transmeton Gazeta Metro.


Ai ka thënë se 17-vjeçari kishte qenë një talent i dalluar i futbollit tonë.

”Lajm shumë i hidhur vdekja e futbollistit 17 vjeçar Erion Kajtazi nga Mitrovica. Erion Kajtazi ishte futbollisti i KF “Trepça ’89” dhe lojtar i ekipeve kombëtare të Kosovës. Erioni ishte një talent i dalluar i futbollit tonë i cili ndrroj jetë në fushën e blertë, në lojën e futbollit që e kishte pasion,” ka shkruar Haxhiu.

Sot në ndeshjen e kategorisë së juniorëve ndërmjet A&N dhe Trepçës’89 ndërroi jetë mitrovicasi, Erion Kajtazi.

Edhe pas përpjekjeve maksimale të mjekëve, Kajtazi nuk kishte dhënë shenja jete dhe është konstatuar vdekja e tij nga ataku kardiak.

Ai kishte qenë përfaqësues i Kosovës U-17, ndërsa së fundmi ishte ftuar për prova disa javore nga gjiganti belg, Anderlecht. /gazetametro.net

Ky është futbollisti që vdiq sot në Kosovë, ishte i ftuar për prova nga Anderlecht

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë