Loading…

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris

  • 21/04/2017 | 00:19

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris

Grupi terrorist Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes.


Autori i sulmit është vrarë më pas nga Policia, teksa përpiqej të ikte.

Nëpërmjet organit të saj të propagandës, Amaq, ISIS ka thënë se sulmi në Paris është kryer nga një pjesëtar i tij belg.

Prefektura e Parisit ka njoftuar se njëri nga dy policët e plagosur në sulmin e kryer në bulevardin Champs Elysees ka humbur jetën, ndërsa është në gjendje të rëndë polici tjetër.

Gjithashtu prefektura duke i bërë thirrje popullit që të mos qëndrojnë në bulevardin Champs Elysees, nuk ka dhënë informacion në lidhje me numrin e sulmuesve./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë