Loading…

Ismail Kadare takohet me të rinjtë e Klubit të Librit të Kavajës

  • 24/01/2021 | 14:27

Ismail Kadare takohet me të rinjtë e Klubit të Librit të Kavajës

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit këtë herë ka organizuar një aktivitet më ndryshe nga të tjerët. Të rinjtë e Klubit të Librit të Kavajës patën mundësinë të takohen me Ismail Kadarenë, shkrimtarin tonë të madh, shkruan Gazeta Metro.


I shoqëruar nga gruaja e tij, Helena Kadare, ai iu përgjigj pyetjeve të të rinjve për librat që ka shkruar, raportin me shkrimin dhe gjuhën. Ky takim për të folur mbi letërsinë me një shkrimtar të kalibrit të Kadaresë, është mbajtur me qëllim stimulimin e klubeve të leximit. Në njoftimin e QKLL-së për mbajtjen e këtij aktiviteti, thuhet që “Rijetëzimi i klubeve të leximit në rrethe është një prioritet i QKLL-së, për të nxitur leximin dhe për të afruar sa më shumë të rinjtë drejt librit.”

Aktiviteti u zhvillua nën kujdesin e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit dhe Bashkisë së Kavajës, në prag të 85-vjetorit të lindjes së Kadaresë. GazetaMetro

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë