Loading…

Ismaili: PDK’ja i prin garës në ballafaqim me partitë e tjera

  • 11/09/2019 | 23:41

Ismaili: PDK’ja i prin garës në ballafaqim me partitë e tjera

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka thënë se subjekti i tij politik do t’i fitojë zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit.


Ismaili ka thënë  se PDK’ja i prin garës në ballafaqim me partitë e tjera. Ai ka kundërshtuar pohimet se Lidhja Demokratike e Kosovës është e para. “Askush s’thotë që LDK është e para, përveç LDK’së”, është shprehur Ismaili në T7.

“Ne jemi të parët. Me matematika elektorale”, ka deklaruar Ismaili.

“Do të jemi mbi 5 për qind më shumë se pozicioni i dytë. Nga 5 deri në 7 për qind jemi larg vendit të dytë”, ka thënë ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë