Loading…

Ismet Munishi nga inati, e quan ‘palaço’ Ilir Dajën: E keni bërë Pep Guardiolë

  • 23/05/2023 | 21:14

Ismet Munishi nga inati, e quan ‘palaço’ Ilir Dajën: E keni bërë Pep Guardiolë

Ilir Daja është kryefjalë e çdo medie sportive në Kosovë. Trajneri kryeqytetas arriti të fitonte titullin e dytë radhazi për skuadrën e Ballkanit. Një deklaratë e fortë vjen pikërisht nga Kosova për Dajën.


Duket si ajo historia e “Dhelprës me rrushtë” që kur nuk i arriti, tha që nuk i donte.

Ismet Munishi, ish-trajneri i njohur kosovar më shumë për deklaratat e tij se sa punën në fushën e blertë, e ka cilësuar teknikun kryeqytetas, kampionin e Suharekës si “palaço” ose hajn. Në një emision televiziv, ai tha:

“Me buxhetin që ka, Ballkani është dashur të dalë kampion 20 pikë përpara të gjithëve”, e keni bërë Ilir Dajën sikur të jetë Guardiola, është një trajner që dështon në çdo merkato, është palaço ose hajn”, u shpreh Munishi.

@ngjonaj 🔴 “Shpërthen Munishi: “Ilir Dajën e keni bërë Guardiolë. Trajneri që dështon në merkato, është palaqo ose hajn” #rtvdukagjini #duelisportiv #kosovë #sportsnews #viral #tvshow #ismetmunishi ♬ original sound – ngjonaj

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë