Loading…

Ismet Munishi thirrje sportistëve: Mos u merrni kurrë me ngjarjet politike

  • 26/03/2020 | 21:54

Ismet Munishi thirrje sportistëve: Mos u merrni kurrë me ngjarjet politike

Trajneri i Fc Ballkanit nga Suhareka, Ismet Munishi, u ka bërë thirrje sportistëve që të mos komentojnë dhe kurrë të mos merren me politikë, pasi që sporti është i pastër si loti, shkruan Gazeta Metro.


Pas situatës politike në vend, ka reaguar trajneri i njohur, Ismet Munishi, i cili u ka bërë një thirrje sportistëve në përgjithësi.

”Ju bëjë thirrje sportistëve që kurrë mos të komentojnë dhe kurrë mos të merren me ngjarjet politike, sepse sporti është i pastër si loti u jeni të krejt Kosovës e jo të partive të caktuara”, ka shkruar Munishi.

Tutje ai ka thënë se këto po i flet nga përvoja dhe në fund ka dhënë një mesazh interesant.

”Mbani bindjet për veti, ju flas nga përvoja. Një gjë është e sigurt kush çka lyp ka me gjet jo veç në politikë por edhe në jetë. Unë biri yt Kosovë”, ka shkruar në fund Munishi.

Më poshtë postimi i plotë i Ismet Munishti. /gazetametro.net

Ju bejë thirrje sportistave që kurr mos te komentojn dhe kurr mos të merren me ngjarjet politike . Sepse sporti eshte i…

Posted by Ismet Munishi on Thursday, 26 March 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë