Loading…

Istogasit në protestë për Haradinajn

  • 27/01/2017 | 09:39

Istogasit në protestë për Haradinajn

Një protestë në mbështetje të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, po organizohet sot edhe në qytetin e Istogut.


Kjo protestë po organizohet në emër të organizatave të Dala nga Lufta e UÇK-së, për siç kanë paralajmëruar ata, padrejtësitë ndaj komandantit.

Njoftohet se protesta do të fillojë nga ora 11:30, duke u nisur nga Shtëpia e Kulturës në Istog e për të vazhduar deri në qendër të këtij qyteti.

Në njoftimin që kanë lëshuar këto organizata ftohen të gjithë veteranët e OVL UÇK së që t’i bashkohen kësaj proteste./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë