Loading…

Istrefi: Po ngrisim kapacitet tona në mënyrë vetanake

  • 22/02/2020 | 12:27

Istrefi: Po ngrisim kapacitet tona në mënyrë vetanake

Ashtu siç ishte paraparë, ekipet e Departamentit Teknik me punë dhe angazhim të jashtëzakonshëm ia kanë dalë me sukses të demontojnë një antenë në Krivenik tē Hanit të Elezit dhe për të zgjeruar kabllot e rrjetit në vendbanimet tjera të Kaçanikut dhe Ferizajit, shkruan Gazeta Metro.


Në ditët në vijim do të vazhdohet procesi i filluar për minimizim dhe optimizim të resurseve me mjete vetanake, krejt kjo me qëllim që të tejkalohen vështirësitë në operime dhe të jemi gjithnjë e më afër konsumatorëve tanë besnik në mjediset urbane dhe rurale.

“Gëzon fakti se punëtorët tanë, në çdo ditë të javës, përkundër të gjitha sfidave që jemi duke u ballafaquar, motivimin dhe përkushtimin për punë e kanë në nivelin më të lartë, për çka edhe u jemi falënderues”, tha Bedri Istrefi.

Planifkimi i punëve që do të kryhen në ditët e vazhdim, ka të bëjë specifikisht me zhvendosjen e BTS’ave, sipas ngarkesave dhe volumit të trafikut, me synim që t’i plotësojmë në vazhdimësi kërkesat e konsumatorëve për kyqje të reja dhe komunikim cilësor.

Kjo dinamikë e punëve në terren është duke dhënë efektet e duhura, edhe për faktin se përveç rritjes së kualitetit të shërbimeve, në të njëjtën kohë kemi edhe ulje të ndieshme të kostove operative./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë