Loading…

Itali, 683 viktima në 24 orët e fundit: Numri i mjekëve të vdekur shkon në 33

  • 25/03/2020 | 22:43

Itali, 683 viktima në 24 orët e fundit: Numri i mjekëve të vdekur shkon në 33

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 7503, që do të thotë janë 683 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 3449 duke e çuar në 57521 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 9362 dhe 3489 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 20494.

Gjithashtu raportohet se 33 nga viktimat kanë qenë pjesë e stafit mjekësor.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë