Loading…

Itali, fëmijët e parë të 2017-ës janë shqiptarë

  • 01/01/2017 | 17:34

Itali, fëmijët e parë të 2017-ës janë shqiptarë

Mediat italiane shkruajnë se fëmijët e parë të vitit 2017 janë nga emigrantë shqiptarë.

Fëmija e parë e lindur në vitin 2017 në qytetin e Pratos quhet Rajan dhe është djali i një çifti emigrantësh shqiptarë që jetojnë në këtë qytet. Rajan erdhi në jetë nga një lindje natyrale e peshon 3 kg e 600 gramë.

Gjithashtu edhe në qytetin e Torinos fëmija e parë i lindur  këtë vit të ri quhet Alessandro dhe është djali i një emigranti shqiptar i martuar me një shtetase italiane.

Alessandro lindi me një operacion cezarian e peshon 2 kg e 100 gramë.

Kjo është hera e parë që ndodh diçka kaq e bukur në komunitetin shqiptar në Itali, që i kalon shifrat 500.000.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë