Loading…

Italia lëshon dronët për t’i larguar ngërzit nga rrugët: ‘Ku dreqin shkon’

  • 25/03/2020 | 17:25

Italia lëshon dronët për t’i larguar ngërzit nga rrugët: ‘Ku dreqin shkon’

Bashkia e Messinës në Itali ka menduar një mënyrë tjetër për të lajmëruar qytetarët e saj për mos shkelur masat e vendosur për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.


Kryebashkiaku De Luca ka regjistruar disa mesazhe në dronët që do të lëshohen në qiellin e Messinës dhe mes tyre është dhe një që ashpër iu drejtohet shkelësve të rregullave.

“Ku dreqin shkon”, (dove cazzo vai), dëgjohet në mesazhin e kryebashkiakut të Messinës drejtuar të pabindurve që nuk qëndrojnë në shtëpi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë