Loading…

Italia raporton 259 vdekje nga koronavirusi

  • 04/01/2022 | 18:24

Italia raporton 259 vdekje nga koronavirusi

Italia ka raportuar të martën 259 vdekje nga COVID-19, derisa një ditë më parë nga Ministria e Shëndetësisë ishin raportuar 140 vdekje.


Po ashtu sipas njoftimit të lëshuar të martën, është regjistruar numër rekord prej 170,844 raste të reja me COVID-19. Vetëm një ditë më parë, u raportuan 68,052 raste të reja.

Që nga shpërthimi i pandemisë në shkurt të vitit 2020, Italia ka regjistruar 138,045 vdekje nga koronavisuri dhe deri më sot ka raportuar 6.57 milionë raste me COVID-19.

Në spitalet italiane të martën ishin të shtrirë rreth 12,912 pacientë me COVID-19, pa përfshirë pacientët në kujdesin intensiv.

Në Itali, pothuajse 80 për qind e popullatës janë vaksinuar me dy doza të vaksinës dhe rreth 30 për qind kanë marrë dozën përforcuese të vaksinës kundër koronavirusit.

Numri i rasteve me koronavirus në Itali vazhdon të rritet
Qeveria italiane në fund të vitit 2021, ka vendosur kufizime edhe për udhëtarët, përfshirë edhe ata brenda Bashkimit Evropian.

Të gjithë qytetarët duhet t’i nënshtrohen testit për koronavirus përpara se të udhëtojnë. /rel

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë