Loading…

Italiani që hyri në Ginis për akullore (Video)

  • 13/12/2016 | 17:31

Italiani që hyri në Ginis për akullore (Video)

Dimitri Panciera nga Italia është njeri i cili bëri mrekulli me akullore. Ai është bërë pjesë e librit të Ginisit, pasi që ka arritur që me një kornet të akullores të vendosë 121 topa akullore.


Sipas rregullave të Ginisit, madhësia e topave të akulloreve duhet të jenë jo më të mëdha se 9.5 centimetra dhe me rëndësi është që të qëndrojnë rreth dhjetë sekonda në kornet.

Shijet të cilat Dimitri i kishte vendosur në kornet ishin dredhëz, vanillë si dhe qokolladë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë