Loading…

Iu plotësohet dëshira çiftit të njohur turk: ‘Sheherezade’ sjell në jetë vajzën

  • 04/11/2021 | 12:46

Iu plotësohet dëshira çiftit të njohur turk: ‘Sheherezade’ sjell në jetë vajzën

Aktorja Berguzar Korel, e njohur për publikun kosovar me rolin e saj të Sheherzades dhe aktori Halit Ergenc, i njohur me rolin e Sulltan Sylejmanit, sot u bënë prindër të një vajzë, transmeton Gazeta Metro.


Dyshja vendosën ta quanin atë Lejla dhe kështu u plotësua edhe dëshira e tyre më të madhe për të pasur një trashëgimtare vajzë, pas dy djemve.

Berguzari kur mbeti shtatzënë për herë të dytë kishte dëshirë të lindte një vajzë të cilës do ta quante Lejla, por më pas në familje erdhi një djalë tjetër.

Sipas medieve turke, aktorja ka lindur në spitalin “Maslak Acibadem” në Stamboll dhe gjithçka ka shkuar mirë.

Ndryshe, çifti i njohur turk, janë martuar që nga viti 2009 dhe deri më tani janë prindër të tre fëmijëve, dy djemve dhe një vajze, ndërsa sipas raportimeve këta janë ndër të vetmit që nuk kanë pasur ndonjë krizë në martese dhe as nuk janë përfolur për ndonjë skandal./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë