Loading…

Ivanov bën thirrje për qetësim: Nesër do bisedoj me liderët e partive politike

  • 27/04/2017 | 22:48

Ivanov bën thirrje për qetësim: Nesër do bisedoj me liderët e partive politike

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov ka ftuar liderët e partive politike që nesër të vijnë në zyrën e tij dhe të diskutojnë për situatën e krijuar në vend.


Sipas tij askush nga jashtë nuk mund të i zgjidh problemet e tyre.

 

“Bëjë thirrje në sjellje të përgjegjshme, të gjithë institucioneve, të cilët duhet të sigurojnë institucionet. Çdokush duhet të përgjigjet për veprimet e tij dhe për pasojat që dalin. Kjo gjendje mund të tejkalohet vetëm nëpërmjet respektimit të normativave juridike. I bëjë thirrje liderët e partive politike tek unë që të shqyrtojmë situatën. Të shqyrtojmë të gjithë mundësit për të dal nga kjo situatë. Ata kanë marrë besimin nga qytetarët dhe janë përgjegjës për tejkalimin e saj. Askush nga jashtë nuk mund të na i zgjidh problemet”, ka deklaruar Ivanov.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë