Loading…

Ivanov do i bie pishman, do e përmirësoj vendimin që e mori

  • 01/03/2017 | 21:35

Ivanov do i bie pishman, do e përmirësoj vendimin që e mori

Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin evropian, eurodeputeti Ivo Vajgell në dekleratë për portalin Nova ka thënë se vendimi i Ivanovit është i gabuar dhe në kundërshtim të interesave të Maqedonisë, përcjell Zhurnal.

„Çdo prolongim në formimin e qeverisë për shkak të arsyeve politike dëmton interesat e Maqedonisë dhe është në kundërshtim me pritjet e parlamentit evropian dhe institucioneve evropiane të cilat kanë mbështetur Maqedoninë në rrugën drejt BE­’së.

Mendoj se vendimi i papritur i Ivanovit mund të sjellë thellim të krizës dhe acarim të situatës. Shpresoj që pas përgjigjes që pret ta marrë nga partitë, megjithatë do ta japë mandatin“ deklaroi Vajgëll. Eurodeputeti shpreson se Ivanov do ta shoh gabimin e bërë dhe do sjellë vendim i cili është në interes të Maqedonisë, ngjashëm me situatën e para disa muajve kur amnistoi 56 persona të hetuar nga PSP­ja dhe pastaj u tërhoq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë