Loading…

Ivanovic nesër voton nga shtëpia

  • 01/04/2017 | 11:53

Ivanovic nesër voton nga shtëpia

Oliver Ivanovic, i cili është në arrest shtëpie, i është lejuar të votoj në zgjedhjet presidenciale të Serbisë, të cilat do të zhvillohen nesër, shkruan Radio Kim.


“Unë kam një mundësi për të votuar. Gjykata lejon komisionin zgjedhor të vijë në banesën time, ngaqë mua nuk më lejohet të dalë. Kam letërnjoftimin që do të thotë kam mundësi të identifikohem dhe të zbatoj të drejtat e mia në mënyrë të rregullt” ka thënë Ivanovic.

Ivanovic ka thënë se zgjedhjet janë shumë të rëndësishme për të gjithë qytetarët e Serbisë, e veçanërisht për serbët që jetojnë në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë