Loading…

Izraeli godet bazën e inteligjencës së terroristëve, dëmton ndjeshëm strukturën qëndrore organizative

  • 16/05/2021 | 14:00

Izraeli godet bazën e inteligjencës së terroristëve, dëmton ndjeshëm strukturën qëndrore organizative

Forcat Izraelite të Mbrojtjës kanë njoftuar se kanë goditur bazën e inteligjencës së organizatës terroriste Hamas, shkruan Gazeta Metro.


Ata kanë thënë se goditja në bazën e inteligjencës në Gazën veriore ka qenë i suksesshëm.

Sipas IDF (Forcave Mbrojtëse të Izraelit), terroristëve iu janë dëmtuar ndjeshëm struktura qëndrore organizative.

“Në goditëm asetet ushtarake në bazën e inteligjencës së Hamasit në Gazën veriore, duke dëmtuar ndjeshëm strukturën qëndrore organizative të terroristëve.”, thuhet në njoftimin e IDF-së. /gazetametro.net/ 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë