Loading…

Izraeli thotë se i janë vrarë 600 ushtarë në Gaza që nga fillimi i luftës

  • 02/04/2024 | 14:14

Izraeli thotë se i janë vrarë 600 ushtarë në Gaza që nga fillimi i luftës

Ushtria izraelite ka konfirmuar vdekjen e një ushtari të saj në Rripin e Gazës duke e dërguar numrin total të trupave izraelite të vrara që nga 7 tetori sipas tyre në gjashtëqind, transmeton Gazeta Metro.


Ushtria lajmëroi vdekjen e ushtarit 20 vjeqar Nadav Cohen dhe përditësuan numrin e ushtarëve të vrarë në 600 që nga fillimi i luftës.

Izraeli është në luftë me Hamasin në Rripin e Gazës pasi që grupi terrorist në 7 tetor vrau 1200 persona dhe morri peng 253 tjerë në Izraelin e jugut në 7 tetor.

Fushata kundërpërgjigjëse e Izraelit në enklavën palestineze ka lënë të vrarë së paku 32,700 shumica gra dhe fëmijë sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Gazës e kontrolluar nga Hamasi./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë