Loading…

Izraeli zbulon armën e re për rrëzimin e dronëve

  • 13/02/2020 | 13:46

Izraeli zbulon armën e re për rrëzimin e dronëve

Njëri prej kërcënimeve në ngritje të terrorizmit në botë është përdorimi i dronëve dhe izraelitët kanë paraqitur armën e re për neutralizimin e këtij kërcënimi, transmeton Gazeta Metro.


Një kompani e prodhimit të armatimit në Izrael ka njoftuar të enjten se ka kryer 5 testet e para të demonstrimit të kësaj arme ”CUAS”.

“Sistemi ka kryer me efektivitet të plotë në të gjitha skenarët e demonstrimit” njoftoi kompania Rafael Advanced defence Systems.

Në dhjetor Izraeli kishte njoftuar për një armë tjetër laserike që shpreson se do të shfrytëzohet në të ardhmen e afërt për të shkatërruar bombat që palestinezët i lidhin në balona.

Një tjetër armë e rëndësishme e shpikur viteve të fundit ishte me ndihmën e SHBA’ve ishte teknologjia e zbulimit të tuneleve./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë