Loading…
Ja çfarë duhet të hani pas vrapit
  • 15/11/2018 | 19:07

Ja çfarë duhet të hani pas vrapit

Jemi mësuar që pas ushtrimeve apo pas vrapit të ndjejmë lodhje ose dëshirë për të ngrënë. 


Gjithashtu përpiqemi të shmangim ushqimin sepse mund të bëj efektin e kundërt të ushtrimeve.Kjo nuk është plotësisht e vertetë.

Ekzistojnë disa ushqime që duhet ti konsumojmë patjetër pa u bërë akoma një orë pas ushtrimeve.

Pasi mbarojmë së bëri palestër apo vrap duhet të konsumojmë 1 mollë, kos,një banane  madje edhe një cokollatë.

Nëse bëni investimin e kalorive herës tjetër do maksimizohet fuqia dhe do djersiteni me shumë.

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë