Loading…

Ja çfarë thotë presidenti i Serbisë për lirimin e Haradinajt

  • 13/01/2017 | 08:54

Ja çfarë thotë presidenti i Serbisë për lirimin e Haradinajt

Gjykata në qytetin francez Colmar dje ka marrë vendim për lirimin e Haradinajt që në liri të pres vendimin mbi kërkesën e Serbisë për ekstradimin e tij.

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikolic ka deklaruar sot se vendimi i gjykatës franceze që të lirojë njërin prej komandantëve të UÇK’së Ramush Haradinaj në liri me kusht është aludim për hedhje poshtë të aktakuzës serbe, si dhe që anëtaret e BE’së kanë marrë direktivë që të hedhin poshtë aktakuzën serbe.

“Konsideroj se BE ka iu ka dhënë këtë direktivë anëtareve. Në kësi marrëdhënie nuk do të ketë drejtësi për viktimat e pafajshme serbe të krimeve të luftë të cilat i kanë kryer shqiptarët”, ka thënë kryetari i Serbisë për media serbe./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë