Loading…

Ja kë e akuzon Nisma për humbjen

  • 18/12/2016 | 21:15

Ja kë e akuzon Nisma për humbjen

Nisma për Kosovën ka pranuar humbjen në rrethin e dytë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës në Drenas. 

Në një konferencë për media, Enver Hoti nga Nisma ka pranuar se kandidati i partisë për kryetar të Drenasit, Isa Xhemajlaj, është mundur sot në balotazh nga Ramiz Lladrovci i Partisë Demokratike të Kosovës.

“Xhemajlaj dhe NISMA ishin në një shtetrrethim politik dhe i gjithë ky presion e dha një rezultat, dhe tashmë mund të themi që Lladrvoci është fitues”.

Ai ka falënderuar AKR-në dhe partinë Fjala, por për kandidatin e pavarur Xhavit Drenori tha se ai i la votuesit e vet në mes të rrugës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë