Loading…

Ja kur luhet ‘El Clasico’ dhe finalja e Superkupës së Spanjës

  • 04/01/2022 | 22:09

Ja kur luhet ‘El Clasico’ dhe finalja e Superkupës së Spanjës

Janë përcaktuar oraret e gjysmëfinaleve të Superkupës së Spanjës, që do të zhvillohen në Arabinë Saudite.


El Clasico mes Realit dhe Barcelonës do të luhet të mërkurën, më 12 janar, në orën 20:00, në stadiumin “Rey Fahd”. Gjysmëfinalja e dytë mes Atlético Madrid dhe Athletic Bilbao do të jetë një ditë më vonë, të enjten, më 13 janar, në orën 20:00.

Finalja e Superkupës së Spanjës do të luhet të dielën me 16 janar ku orari ende nuk është caktuar.

Ajo që po konsiderohet si interesante është që Xavi Hernandez për herë të parë do ta përjetojë El Clasicon si trajner javën e ardhshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë