Loading…

Ja kush është gruaja më e votuar e PDK’së në Prizren për Kuvend komunal

  • 21/10/2021 | 17:03

Ja kush është gruaja më e votuar e PDK’së në Prizren për Kuvend komunal

Afaristja e suksesshme nga Prizreni, Ymran Fusha, e cila ka garuar në listën e PDK-së për asamble komunale ka marrë më së shumti vota si kandidate femër nga qytetarët e Prizrenit.


Burime brenda Shtabit Zgjedhor të PDK-së bëjnë me dije se Ymran Fusha është femra më e votuar në PDK.

Ajo i ka marrë mbi 500 vota dhe për herë të parë është pjesë e përbërjes së re të Kuvendit Komunal të Prizrenit si gruaja më e votuar brenda listës së PDK-së.

Kandidatja Ymran Fusha ka garuan me numrin #6 në listën zgjedhore të PDK-së në Prizren.

Kujtojmë që Partia Demokratike e Kosovës dega në Prizren, dhe kandidati i saj për kryetar të komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është në balotazh me kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë