Loading…

Ja kush pritet ta zë vendin e Arben Vitisë në ministrinë e Shëndetësisë

  • 01/10/2021 | 09:40

Ja kush pritet ta zë vendin e Arben Vitisë në ministrinë e Shëndetësisë

Në konferencën e sotme të paralajmëruar për në orën 11:00, Arben Vitia do të kërkojë që të lirohet nga detyra e Ministrit të Shëndetësisë.

Klankosova.tv. mëson se Dafina Gexha, që aktualisht ushtron postin e zëvendësministres së Shëndetësisë, do të jetë ushtruese e detyrës deri në përfundimin e zgjedhjeve lokale.

Vitia është kandidat për kryetar të Prishtinës nga Vetëvendosje në zgjedhjet lokale 2021.

Ai pati deklaruar se nuk do të bëjë fushatë deri në momentin kur nuk do të jetë më Ministër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë