Loading…

Ja me nga sa para u shpërblyen Nora Gjakova, Distria Krasniqi dhe Driton Kuka nga KOK’u

  • 09/12/2021 | 16:07

Ja me nga sa para u shpërblyen Nora Gjakova, Distria Krasniqi dhe Driton Kuka nga KOK’u

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi u stolisën me medalje të arta në Lojërat Olimpike të mbajtur verën e kaluar në Tokio.


Kjo ishte një arritje e jashtëzakonshme për sportin kosovar dhe u vlerësua lartë nga të gjitha institucionet shtetërore dhe sportive në vend.

Protagonistët e mëdhenj të këtij suksesi sot janë shpërblyer nga Komiteti Olimpik i Kosovës me rastin e 7-vjetorit të anëtarësimit në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, raporton KosovaPress.

Xhudistet Nora Gjakova dhe Distrie Krasniqi janë shpërblyer me nga 10.000 euro, kurse trajneri i xhudos Driton Kuka me 5000 euro.

Nga ana tjetër, me nga 500 euro janë shpërblyer të gjithë sportistët që morën pjesë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë