Loading…

Ja për sa milionë euro duhej të vritej Sela, sipas medias maqedonase

  • 07/05/2017 | 10:21

Ja për sa milionë euro duhej të vritej Sela, sipas medias maqedonase

Portali maqedonas pressdailynews.com, duke iu referuar “burimeve të veta nga Kosova”, pohon se arsyeja për likuidimin e liderit të LR-PDSH-së Ziadin Sela janë 5 milionë euro të cilat Gruevski ia kishte ofruar Selës që të hyjë në qeveri me të.


“Në kohën kur presidenti Gjorgje Ivanov ia dha mandatin Gruevskit, burimet thonë se deri te Sela ka arritur ofertë që Gruevski është i gatshëm t’i japë 5 milion euro për të koalicionuar me të.

Burimi thonë se kjo ofertë është refuzuar nga Sela. Nga këtu filluan sulmet dhe linçimi i Selës nëpër mediume. Rrahja në parlament ishte e lidhur me këtë ngjarje.

Pas daljes së z.Sela nga spitali pritet që edhe ai ta konfirmojë këtë”, shkruan pressdailynews.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë