Loading…

Ja sa e ka çmimin De Ligt

  • 21/01/2022 | 13:29

Ja sa e ka çmimin De Ligt

Matthijs de Ligt kushton 65 milionë euro, ku për lojtarin në fjalë kanë shprehur interesim Bayerni, Chelsea e Barcelona.


Sipas ‘La Repubblica’, agjenti i lojtarit, Mino Raiola ka bërë të ditur se De Light kushton 65 milion euro, e këtë shifër i ka bërë të qartë Barcelonës.

Mbrojtësi holandez s’e ka gjetur veten në Torino.

Përveç Barcelonës, atë e duan edhe Bayern Munich dhe Chelsea, që gjithashtu duhet të paguajnë së paku 65 milionë euro nëse duan shërbimet e 22-vjeçarit.

Pavarësisht çmimit, ‘La Repubblica’ raporton se Xavi Hernandez e sheh De Ligtin si shtyllën e mbrojtjes së tij për të ndërtuar një skuadër konkurruese në një të ardhme të afërt.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë