Loading…

Ja sa kushton një pije energjike në restorantin e Nusretit: Klienti tregon faturën

  • 28/09/2021 | 10:44

Ja sa kushton një pije energjike në restorantin e Nusretit: Klienti tregon faturën

Një faturë e një klienti në restorantin e kuzhinierit të njohur, Nusret, është përhapur shumë në rrjete sociale. Vlera e saj është mbi 1.800 funte, ndërsa bien në sy edhe çmimet e larta të pijeve.


Përpos çmimeve të larta për secilën pjesë të ushqimit e pijeve, në faturë figuron edhe shuma prej 236.4 funtesh si tarifë për shërbim, shkruan Daily Mail.

Në faturë vërehet se një pije Coca-Cola ka kushtuar nëntë funte, ndërsa katër pije energjike, RedBull, kanë kushtuar gjithsej 44 funte, që i bie se një kushton 11 funte ose rreth 12.8 euro.

Postimi në Twitter ka marrë gati 10.000 pëlqime, ndërsa shumë komentues kanë pranuar se janë tmerruar nga çmimet shumë të larta në menu.

Në faturë shihet se një hamburger, i quajtur “burg i artë”, kushton hiç më pak se 100 funte.

Një komentues shkroi: “Shpresoj që pjesën tjetër të lopës ta kanë dhënë në qese! 630 funte për një biftek!”

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë