Loading…

Ja sa miliardë dollarë fiton Facebook brenda 1 ore

  • 17/11/2016 | 15:20

Ja sa miliardë dollarë fiton Facebook brenda 1 ore

Pak ditë më parë, Facebook bëri të ditur se fitimet tremujore të kompanisë janë rritur me 186%. Rritja ndikoi edhe në pasurinë personale të Mark Zuckerberg, e cila për një orë pati rritje për 3.4 miliardë dollarë.

Kjo bëri që pasuria e tij neto të arrijë një shumë prej 56.7 miliardë dollarësh, duke e bërë atë kështu njeriun e pestë më të pasur në botë. Sipas revistës “Forbes”, 32-vjeçari është prapa Jeff Bezos, i cili ka një pasuri prej 64 miliardë dollarësh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë