Loading…

Kështu do të duken vendet e librashitësve në kryeqytet (Foto)

  • 02/11/2016 | 15:51

Kështu do të duken vendet e librashitësve në kryeqytet (Foto)

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një statusi në rrjetin social facebook ka treguar se librashitësit në shesh do të kenë një vend në të cilin do t’i vendosin librat e tyre për t’i shituar.

Ka shumë vite që shitësit privat, nuk kanë lokacion të caktuar për shitjen e librave,  poashtu qëndrojnë në kushte mjaftë të vështira duke ditur edhe kushtet atmosferike.

Statusi i plotë:

“Para disa muajsh me konkurs kemi vendosur mbi dukjen e re të librashitësve në shesh. Tani në bashkëpunim dhe bashkëfinancim me Demosin Zvicran është publikuar tenderi për ndërtimin e tyre. Në fillim të vitit 2017 do të kemi dukje të re për librin. Lokacionet janë vetëm për ilustrim”, ka shkruar ai.

 

14910345_10155410690362166_4486277155676792785_n
14955765_10155410690227166_3568036083608730427_n
14963192_10155410690507166_4606966168961438969_n

14915177_10155410690377166_8752683030959688853_n
14947570_10155410690202166_4630323606738607784_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë