Loading…

Ja si dukej ndërtesa e Kuvendit pas bombardimeve të NATO’s në vitin 1999

  • 31/01/2021 | 09:20

Ja si dukej ndërtesa e Kuvendit pas bombardimeve të NATO’s në vitin 1999

Në mars të këtij viti bëhen 22 vite nga nisja e bombardimeve të NATO-së kundër ushtrisë së Serbisë.


Në atë kohë NATO kishte bombarduar objektet ushtarake dhe të intitucioneve të Serbisë, për të ndal gjenocidin që po ushtrohej kundër popullates shqiptare në Kosovë.

Bombardimeve që zgjaten deri në qershor nuk u kishte shpëtuar as ndëtesa ku sot është vendosur Kuvendi i Kosovës.

Në pamje të vitit 1999, shihet ndërtesa e Kuvendit pas bombardimeve:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë