Loading…

Ja si është të përplasesh me veturë, në një shpejtësi prej 190km/h |PAMJE

  • 05/03/2019 | 20:29

Ja si është të përplasesh me veturë, në një shpejtësi prej 190km/h |PAMJE

Aksidentet me veturë janë të tmerrshme, qoftë vetëm duke i shikuar apo edhe duke i përjetuar. Për të qenë më të sigurtë të gjithë duhet të respektojnë shpjetësinë e paraparë. Veturat e reja janë më të sigurta me disa pajisje shtesë, senzorë dhe çanta ajri, trasnmeton Gazeta Metro.


Megjithatë, të gjitha këto gjëra janë të dobishme në aksidente me shpejtësi më të vogla, por çfarë ndodh në shpejtësi më të mëdha?

Për ta kuptuar këtë, ndiqeni  videon më poshtë ku shfaqet një Ford Focus duke u përplasur me një shpejtësi prej 190kmh.

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë