Loading…

Ja si të përgatisni në shtëpi limonadë të ftohtë kremoze

  • 27/05/2022 | 12:08

Ja si të përgatisni në shtëpi limonadë të ftohtë kremoze

Në këto ditë të nxehta një limonadë e ftohtë do të ju bënte të ndiheni shumë mirë.


Përbërësit:
– 1 filxhan me lëng limoni të shtrydhur (3 deri në 4 limonë)
– ½ filxhani me sheqer
– 2 ½ gota me ujë
– 4 kupa akulloreje me shije vaniljeje

1. Bashkoni lëngun e limonit, sheqerin dhe ujin në një enë dhe përziejeni derisa të shkrijë sheqeri.

2. Lëreni limonadën të ftohet në frigorifer për rreth 1 orë. Kjo do të sigurojë që ajo të jetë mjaftueshëm e ftohtë dhe akullorja nuk do të shkrijë menjëherë.

3. Në një gotë hidhni lëngun e limonadës së ftohtë dhe kupat e akullores (3-4 lugë) dhe përziejeni mirë derisa masa të bëhet homogjene.

Shënim: Për çdo gotë me limonatë, përdorni 4 kupa me akullore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë