Loading…

Ja zgjidhja nëse vuani nga pagjumësia

  • 24/06/2022 | 08:06

Ja zgjidhja nëse vuani nga pagjumësia

Përballja me pagjumësinë na bën që shpeshherë netët të na duken të gjata, dhe ditët e lodhshme.


Një gjumë i qetë dhe i rregullt, stimulon organizmin tonë që të jemi sa më funksionalë gjatës ditës, thonë ekspertët. Së fundmi është ekspertët kanë rekomanduar konsumimin e bimës balsam për ata që kanë problem me gjumin.

Vlerat e saj medicinale sipas tyre përdoren për ta shkuar ankthin dhe e luftojnë migrenën për shkak të vlerave zbutëse që janë të pranishme në gjethet e saj.  Përdorimi balsamit të limonit para se të flemë, na relakson dhe na vë në gjumë.

Për ta luftuar me efikasitet stresin, një faktor që mund të ndikojë negativisht për gjumë, balsamit mund t’i shtohet kamomili, që posedon vlera qetësuese.  Së bashku, ato nxisin gjumin, e mbi të gjitha i relaksojnë dhe çlodhin muskujt dhe mendjen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë