Loading…

Jackpot: Momenti kur paratë ‘shpërthejnë’, klienti përdor edhe këmbët për t’i mbledhur ato

  • 11/06/2019 | 19:34

Jackpot: Momenti kur paratë ‘shpërthejnë’, klienti përdor edhe këmbët për t’i mbledhur ato

Një bankomat i Bitcoin nisi të lëshonte monedha prej 20 funtesh para udhëtarëve të tronditur në një stacion metroje në Londër.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, xhirimet, të filmuara në stacionin Bond Street pranë Oxford Street, tregojnë rojet e sigurisë që rrethojnë makinën e parave për të ndaluar njerëzit që të kenë qasje në para.

Ndërkohë, një klient, që besohet të ketë qenë duke bërë tërheqje, qëndronte afër bankomatit, me një çantë të vendosur në dysheme, e mbushur me para.

Konsumatori dukej se po grumbullonte paratë në çantë dhe madje përdorte këmbët e tij për të afruar paratë afër së bashku.

Ai është injoruar nga rojet e sigurisë, derisa po shikonte paratë duke dalë.

Kompania polake që zotëron makinën tha se ka filluar të merret me rastin, duke shtuar se një klient po tërhiqte një shumë të madhe parash.

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë