Loading…

Jahja Kokaj thotë se eksperti gjerman e ka ‘hallall’ pagesën prej 250 mijë eurosh

  • 28/12/2021 | 13:24

Jahja Kokaj thotë se eksperti gjerman e ka ‘hallall’ pagesën prej 250 mijë eurosh

Deputeti i Vetëvendosjes, Jahja Kokaj, folur për krizën energjetike në vend.


Kokaj ka folur edhe për paratë që do t’i marrë eksperti gjerman për ta mbikëqyrur rregullimin e turbinës në KEK, duke shtruar pyetjen se si Kosova erdhi në këtë situatë kur pas një gjysmë shekulli të universitetit, presim një gjerman të vijë e ta rregullojë këtë problem.

“Problemin duhet ta fillojmë me faktin që jemi vend i bekuar nga zoti që faktikisht jemi vendi i tretë me potencialet energjetike thëngjillore. Fatkeqësisht ato nuk i zbatuam, nëse flasim deri nesër nuk mund ta zgjidhim pa e ditë se ku jemi sot, pas 50 vitesh pas qindra doktoratave, ne të strukur me dhoma të ftohta presim një gjerman të vijë ta rregullojë gjeneratorin. Kjo është e vërteta e pamohueshme dhe tani ne pyesim pse, pse atij duhet t’i paguajmë 250 mijë euro etj etj, me gjithë respektin se ai e meriton, por duhet ta pyesim pse a ardhë deri te kjo situatë”, ka thënë Kokaj ndër të tjera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë