Loading…

Jahjaga po qëndron në Shtetet e Bashkuara Arabe (Foto)

  • 12/12/2016 | 12:30

Jahjaga po qëndron në Shtetet e Bashkuara Arabe (Foto)

Ish-presidentja e vendit Atifete Jahjaga, ka marrë pjesë në hapjen e Samitit Global të Grave në Parlamente në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe që mbahet nën patronatin e Lartëmadhërisë, Fatima Bint Mubarak, shkruan gazetametro.net

Këtë gjë ajo e ka bërë të ditur përmes një publikimi të bërë në rrjetin social Facebook.

“Ky Samit i përvjetshëm mbledh pjesëmarrës nga e gjithë bota dhe hap mundësi të reja bashkëpunimi për adresimin e sfidave të ndryshme globale.”, ka shkruar Jahjaga.

Ajo poashtu ka thënë se të bashkuar mund të jemi shumë më efikas në trajtimin e problemeve në politikë, siguri, ekonomi dhe ambient në kohën e ndryshimeve të shpejta që po ndodhin në këto fusha./gazetametro.net

jahjaga-1

jahjaga-2

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë