Loading…

Japonia ndal Kosovën: Distria Krasniqi humb gjysmëfinalen, në garë për të bronztën

  • 25/08/2019 | 12:51

Japonia ndal Kosovën: Distria Krasniqi humb gjysmëfinalen, në garë për të bronztën

Gjysëmfinalja e botërorit në xhudo është një suskses poashtu, e sidomos nëse arrihet një medale e bronztë të sillet në Kosovën e vogël që Distria Krasniqi e bëri të madhe, shkruan Gazeta Metro.


Xhudistja kosovare Distria Krasniqi që na gëzoi sot paradite, ka humbur gjysmëfinalen në Botërorin e xhudos në Tokio, duke u mposhtur nga japonezja Funa Tonaki. Krasniqi u mposht me ippon.

Ajo tani do të luftojë për të bronztën. Kundërshtarja e xhudistes kosovare në luftën për të bronztën do të jetë spanjollja Laura Martinez Abelenda. Sukses i Krasniqit do të sihte sjellja e medales së brozntë, për Kosovën e vogël, që e me sportivitetin e saj e dërgoi në gjysëmfinale botërore. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë