Loading…

Jargitet Mekuli: Ekzaltohet për fjalët e Surroit ndaj Qeverisë Kurti

  • 30/11/2021 | 23:01

Jargitet Mekuli: Ekzaltohet për fjalët e Surroit ndaj Qeverisë Kurti

Gazetari dhe simpatizuesi nga mërgata i Vetëvendosjes, Gëzim Mekuli, është ekzaltuar për fjalët e publicistit Veton Surroi ndaj Qeverisë Kurti, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një shkrimi në Facebook, Mekuli shihet shumë mirë se si është ekzaltuar nga lavdërimet që Surroi ia bëri Qeverisë Kurti, qeveri kjo që ky simpatizues e gazetar nga mërgata e mbështet fort.

Ai e ka quajtur madhështore gjuhën publike të Veton Surroit dhe të këndshme.

“Gjuha publike e Veton Surroit është vërtetë madhështore; është e këndshme, është gjuha shqipe e gjallë. Faleminderit! Argumentimi i tij është bindës. Kritika e tij është syhapëse. Faleminderit! Këshillat e tij janë ndihmesë, jo vetëm për opozitën dhe pushtetin në Kosovë, por edhe për regjimin dhe per opozitën në Serbi. Faleminderit! Sonte, z. Surroi u dha leksione miradashëse si gazetarëve, e po ashtu edhe panelistëve smirëzi”, ka shkruar ai.

Gëzim Mekuli është një simpatizues i flakët i VV’së, i cili është edhe gazetar, dhe me shkrimet  e tij e mbështet fortë Kurtin.

Më poshtë shkrimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë