Loading…

Jasharaj thirrje Kurtit që të kthehet nga Amerika: Ose bisedojmë, ose shkojmë në grevë

  • 20/05/2022 | 14:31

Jasharaj thirrje Kurtit që të kthehet nga Amerika: Ose bisedojmë, ose shkojmë në grevë

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka folur para të pranishmëve në protestën e punëtorëve të sektorit publik.


Jasharaj ka thënë se Qeveria po e sheh tani se nuk po flasin individët, por po flasin punëtorët e Kosovës, shkruan lajmi.net.

Ai madje i bëri thirrje Kurtit edhe të kthehet nga Amerika.

“Qeveria po e sheh se nuk po flet Atdhe Hykolli e Rrahman Jashari, por po flet punëtoria e Kosovës. Qeveri, këta janë njerëzit tu, është turp të qëndroni nën hije, e në Amerikë, e të mos vini këtu, e ta thuani të vërtetën para këtyre njerëzve që po rrijnë në diell”, tha Jasharaj.

Jasharaj paralajmëroi edhe grevë të përgjithshme në rast se nuk ka reflektim nga Qeveria ndaj kërkesave.

“Në të kundërtën, pas kësaj proteste, do të ketë veprime edhe më të rënda, që ne nuk i duam, por ju siç duket po i doni. Heshtja e Qeverisë, nënkupton se ata e dijnë që ne kemi të drejtë. Ne duam Ligj të Pagave, por jo Ligj që na e punon dikush, por që e punojmë edhe ne”, tha Jasharaj.

“Ose do të bisedojmë, ose do të shkojmë në greva të përgjithshme”, tha Jasharaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë