Loading…

Jashari fton Kurtin të bëhet anëtar i BASHK’ut, nëse nuk i mjaftojnë punët si kryeministër

  • 06/12/2021 | 21:45

Jashari fton Kurtin të bëhet anëtar i BASHK’ut, nëse nuk i mjaftojnë punët si kryeministër

Përderisa po diskutohet për përplasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me krerët e sindikatave, në një lidhje direkte,  në T7 kryetari i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj ka thënë se nëse Kurtit nuk i mjaftojnë punët si kryeministër e fton të bëhet anëtar i BASHK’ut.


Jasharaj madje e ka ftuar kryeministrin Kurti që të bëhet anëtar i SBASHK’ut, nëse punët si kryeministër nuk po i mjaftojnë.

“I nderuar Ramabaja, kryeministri I Kosovësi nuk e ka asnjë drejtë, madje e ka shkelur ligjin mbi organizimin sindikal, duke atakuar sindikatat. Nëse ai i pëlqen sindikata, dhe nuk i del boll detyra që e ka si kryeminisër, dhe ka lën plot premtime të parealizuar. Unë po ja jepi një mundësi le të bëhet anëtari i SBASHK-ut, pastaj e fiton të drejtën që të votojë dhe të jetë kandidat për t’u zgjedhur”, shtoli Jasharaj.

Ai madje tha se tendencat e Kurtit për t’i kapur sindikatat do t’i shkojnë huq.

“Tendenca e tij për t’i kapur sindikatat do t’i shkojë huq”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë