Loading…

Java e 26’të në Superligë mbyllet sot me këto tri ndeshje, derbi në Gjilan

  • 19/03/2023 | 08:56

Java e 26’të në Superligë mbyllet sot me këto tri ndeshje, derbi në Gjilan

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen tri ndeshjet e fundit të javës së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.


Vëmendja kryesore do të jetë në sfidën mes Gjilanit e Llapit.

Të kuqtë nga Gjilani janë të tretit në klasifikim, kanë shtatë pikë më shumë se llapjanët të gjashtit.

Në pesë ndeshjet e fundit, më mirë qëndrojnë gjilanasit, me tre fitore, një humbje e një barazim. Në krahun tjetër, Llapi ka tri humbje e dy fitore.

Skuadra e dytë e tabelës, Ballkani këtë javë i shkon Ferizajt, skuadër që po kalon formë të lartë në stinorin pranveror.

Kampionët nuk dinë për fitore tash e katër xhiro, kanë tri barazime radhazi e një humbje.

Kurse, ferizajasit në pesë ndeshjet e fundit kanë marrë 10 pikë nga 15 të mundshmet. Ata janë të tetit në tabelë më 27 pikë.

Ballafaqimi i fundit është mes Trepçës’89 e Dukagjinit.

89-shi pësoi humbje javën e kaluar, derisa klinasit fituan dy javët e fundit.

Mitrovicasit janë të fundit në tabelë, derisa Dukagjini i pesti në tabelë.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen nga ora 13:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë