Loading…

Javën e ardhshme Veseli thërret seancën për Astrit Deharin

  • 13/12/2016 | 12:33

Javën e ardhshme Veseli thërret seancën për Astrit Deharin

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka deklaruar para medieve se do të thërrasë seancë plenare për të diskutuar për rastin e vdekjes së Astrit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Ai ftoi të gjithë deputetët që t’i bashkëngjiten këtij propozimi, për të diskutuar në një seancë të veçantë për vdekjen e aktivistit të “Vetëvendosjes”.

Kryeparlamentari Veseli ka paralajmëruar seancë të jashtëzakonshme për këtë rast për datën 14 dhjetor, por kjo është shtyrë me propozim të “Vetëvendosjes”.

“Unë e kisha paralajmëruar seancën për datën 14 dhjetor por në mbledhjen e fundit të Kryesisë, kolegia e Kryesisë Aida Dërguti nga Vetëvendosje ka kërkuar që seanca të mos mbahet atë ditë. Tani këto ditë shumë deputetë janë jashtë, por javën tjetër pra më datën 19 aspo 20 shumica kthehen dhe seanca do të thirret menjëherë. Unë thërras të gjithë deputetët e gjitha subjekteve politike që ta mbështesin këtë iniciativë dhe ta mbajmë këtë seancë”, tha kryeparlamentari Veseli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë