Loading…

Jeff Bezos kapet me të dashurën e tij në jahtin luksoz

  • 27/12/2021 | 00:05

Jeff Bezos kapet me të dashurën e tij në jahtin luksoz

Jeff Bezos tregoi bustin e tij të grisur gjatë një pushimi me jaht në Saint Barts, ku u pa teksa përqafoi të dashurën e tij Lauren Sanchez.


Themeluesi i Amazon, 57-vjeç, dëshmoi se po kalonte kohë në palestër ndërsa pushonte në diellin e nxehtë në varkë me miqtë për të festuar sezonin e festave gjatë udhëtimit të tyre në Karaibe.

Duket se Bezos, i cili bleu një pronë prej 78 milionë dollarësh në Havai në nëntor, është vendosur në stilin e tij të ri të jetesës në Aloha, pasi hipi në varkë me një kostum banje rozë dhe të kuq të mbuluar me lule Havai.

Sanchez, 51 vjeç, u përshtat me zgjedhjen e ngjyrave të të dashurit të saj miliarder, duke veshur bikini të detajuara me një model kuq e bardhë dhe duke treguar figurën e saj mahnitëse në vapë.

Çifti dukej i dashuruar teksa freskoheshin në ujë. Në një moment, Bezos shihet duke përkëdhelur fytyrën e Sanchez-it dhe e dashura e tij e puth në qafë.

Bezos dhe Sanchez gjithashtu mund të shiheshin duke qëndruar në kuvertë me kapelë dhe duke mbajtur duart.

Në fillim të kësaj jave, çifti u pa duke kërcyer në një shëtitje në ishull.

Çifti, i cili doli publikisht me lidhjen e tyre në janar 2019 pas ndarjes së Bezos me bashkëshorten MacKenzie, ishin mjaft të pashëm gjatë komunikimit me natyrën.

Bezos dhe Sanchez kanë pushuar së bashku në Saint Barts më parë. Në vitin 2019, atyre iu bashkua djali i Sanchez, Nikko Gonzalez, 20-vjeç.

Bezos, i cili vlerësohet të ketë pasuri 210 miliardë dollarë, është njeriu i dytë më i pasur në botë pas pronarit të Tesla-s, Elon Musk, i cili së fundmi e rrëzoi atë nga vendi i parë me një pasuri prej 276.2 miliardë dollarësh, sipas Forbes.

Bezos ka bërë disa donacione shumë të publikuara që kur dha dorëheqjen si CEO i Amazon në korrik, duke përfshirë Fondacionin Obama dhe Baby2Baby.

Pak para Ditës së Falënderimeve, ai dhuroi 100 milionë dollarë për Fondacionin Obama, më i madhi ndonjëherë për bamirësinë. Dhurata për Fondacionin Obama përfaqëson më pak se 0.1 për qind pasurinë e vlerësuar të Bezos.

Si pjesë e dhuratës, Bezos kërkoi që sheshi në Qendrën Presidenciale të Obamës të riemërohej në John Lewis Plaza, sipas kongresistit të ndjerë dhe udhëheqësit të të drejtave civile, i cili kaloi dekada duke luftuar për të drejtat e votës.

Më herët në nëntor, ai gjithashtu premtoi pothuajse 100 milionë dollarë për grupet që punojnë për t’i dhënë fund të pastrehëve dhe dhuroi për Hawaii Land Trust pak përpara se të transferohej në ishull.

Gjithashtu që prej dorëheqjes, Bezos ka shijuar një pronë të re në Havai, e cila vjen me tre ndërtesa dhe një plazh privat.

Prona iu shit Bezos në një marrëveshje jashtë tregut dhe ndodhet në një rezervat peshkimi detar, raportoi New York Post. Ajo është gjithashtu e rrethuar nga fusha të fjetura llave ku ndodhet vullkani Haleakalā, i cili është tetë herë më i madh se Empire State Building në Nju Jork.

Bezos raportohet gjithashtu se po kërkon më shumë prona jashtë tregut në Maui për të zgjeruar portofolin e tij të pasurive të paluajtshme në shtetin Aloha dhe thuhet se po kërkon një shtëpi për prindërit e tij në Montage Kapalua Bay, ku ai shpesh qëndron në një resor luksoz, sipas New York Post.

Bezos iu bashkua miliarderëve të tjerë, si kryeshefi ekzekutiv i Facebook Mark Zuckerberg, i cili bleu tokë në Kauai, në ishuj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë